خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اجرای سامانه ردیابی گوشت مرغ از مزرعه تا سفره

  به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: در راستای تحقق بخشی به شعار ایمنی غذا در سال 94، دفتر نظارت بر بهداشت عمومی با تکیه بر اقدامات مؤثر ادارات کل دامپزشکی استان‌ها اقدام به اجرای سامانه بهداشتی ردیابی گوشت که توسط سازمان دامپزشکی کشور طراحی و ابلاغ شده در 11 استان کشور به مرحله اجرا گذاشته است.

  عباسی افزود: در حال حاضر تعداد 63 کشتارگاه صنعتی طیور معادل 26 درصد از کل کشتارگاه‌های طیور کشور که جمعیتی معادل 424 میلیون قطعه طیور یا به عبارتی سه درصد ظرفیت سالانه کشتار طیور را دارند، تحت پوشش این سامانه قرار گرفته است.

  وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان شهریور 94 تعداد 11 استان دیگر ازجمله 9 استان منتهی به محدوده تهران مشمول عملیات اجرایی این سامانه قرار می‌گیرند.

  مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: به‌منظور ارزیابی مرغ‌های کشتار شده از مزرعه تا سفره با تخصیص کد رهگیری حمل از مزارع در سامانه بهداشتی حمل و نقل، به‌صورت آنلاین در سیستم یکپارچه قرنطینه صادر می‌شود.

  عباسی با اختصاص این کد بهداشتی حمل و درج آن بر روی بسته‌بندی مرغ و با استفاده از این کد و ورود آن به سامانه اعلامی بر روی بسته‌بندی گوشت مرغ می‌توان مبادی پرورش و کشتارگاه مرغ را شناسایی و ارزیابی کرد.

  وی تصریح کرد: با اجرای کامل سامانه ارزیابی در سال 94 توسط سازمان دامپزشکی کشور حمل و نقل مرغ‌های کشتاری از مبدا کاملا تحت کنترل قرار خواهند گرفت و از جابجایی طیور کشتاری خارج از شبکه نظارتی به حداقل خواهد رسید و این امر علاوه بر کنترل بیماری‌های طیور در مواقع اضطرار از جوجه‌ریزی‌های غیرمجاز و بدون پروانه نیز جلوگیری بعمل خواهد آورد.


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : طیور ,سامانه ,دامپزشکی ,کشور ,سازمان ,عمومی ,سازمان دامپزشکی ,دامپزشکی کشور ,بهداشت عمومی ,دفتر نظارت ,سامانه قرار ,توسط سازمان دامپزشکی ,غذایی سازمان دامپزشکی ,مواد غذایی سازمان ,
  اجرای سامانه ردیابی گوشت مرغ از مزرعه تا سفره

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر