جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ایران 200 هزار تن ذرت و سویا خرید

  رویترز به نقل از معامله گران بین المللی گزارش داد واردکنندگان ایرانی در هفته‌های اخیر بیش از 200 هزار تن ذرت و سویا از آمریکای جنوبی خریداری کردند که نخستین خرید بزرگ چند ماه گذشته بود.

  به گزارش ایسنا، معامله گران بازار بین المللی بر این باورند که با وجود توافق هسته ای هفته گذشته میان ایران و گروه 1+5 که زمینه را برای برداشتن تحریمهای اقتصادی هموار می‌کند، بعید است این کشور تا چند ماه آینده و تا زمانیکه شفافیت بیشتری درباره لغو تحریمها ایجاد نشود، مقادیر زیادی گندم خریداری کند.

  منابع بازرگانی اظهار کردند خریداران ایرانی حدود 180 هزار تن ذرت برزیلی و 29 هزار تن سویای آرژانتینی برای تحویل در ژوییه و اوت خریداری کردند.

  به گفته یک معامله گر، ایران با وجود برداشت قابل قبول غلات در سال جاری، همچنان به واردات نیاز دارد. از سوی دیگر صادرات کمتر کنجاله هندی به ایران، واردات سویا از سوی این کشور را بالا نگه داشته است.

  بر پایه آمارهای بندر و کشتی، این محموله‌ها در حال حاضر در حال بارگیری هستند.

  یک منبع بازرگانی دیگر با اشاره به درخواستهای اخیر واردکنندگان ایرانی برای محموله های آمریکای جنوبی، اظهار کرد ایرانی‌ها همچنان علاقمند به خرید هستند.


  بر اساس این گزارش، در اواخر سال گذشته ایران بیش از نیم میلیون تن گندم در بازارهای جهانی خریداری کرد و روند خرید در اوایل سال 2015 هم ادامه پیدا کرد اما نسبت به ماههای قبل کمتر بود.

  تحلیلگران بین المللی انتظار دارند ایران در ماه‌های آینده پیش از اینکه تحریمهای غربی برداشته شوند، خرید چندانی در بازار جهانی نداشته باشد.

  به گزارش ایسنا، ایران تحت تحریمهای غربی بر سر برنامه هسته ای هرگز با ممنوعیت خرید کالاهای غذایی روبرو نبود اما تحریمهای اروپایی و آمریکایی انجام مبادلات مالی و حمل و نقل دریایی این کالاها را به میزان فزاینده ای دشوار کرد به طوریکه در سالهای اخیر عمده خریدها توسط خریداران دولتی مانند شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌گرفت با اینهمه خریداران خصوصی ایران با وجود استمرار مشکلات پرداخت پول، در پی تسهیل تحریم‌ها که به دنبال توافق مقدماتی هسته ای صورت گرفت، برای خرید غلاتی شامل ذرت و خوراک دام وارد بازار شدند و موفق شده اند معاملات بزرگی را انجام دهند.

  اکنون که چشم انداز برداشته شدن تحریمها پس از توافق هسته ای تاریخی پیش رو قرار گرفته است، تحلیلگران غربی پیش بینی می‌کنند حتی اگر تحریمها برداشته شوند بانکهای بزرگ بین المللی و شرکتهای بیمه از ترس مجازات آمریکا تا مدتی از همکاری با ایران فاصله بگیرند و در این باره با احتیاط پیش روند.


  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 25 مرداد 1394
  منبع
  برچسب ها : هزار ,خریداری ,المللی ,تحریمهای ,هسته ,تحریمها ,توافق هسته ,تحریمهای غربی ,گزارش ایسنا، ,خریداری کردند ,واردکنندگان ایرانی ,
  ایران 200 هزار تن ذرت و سویا خرید

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر