تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تخلف زیاد تولیدکنندگان خوراک دام، طیور وآبزیان

  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مجید موافق قدیری عصر یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان، افزود: در حال حاضر ضریب تبدیل تولید مرغ در ایران 2.2 است، در حالی که استاندارد ضریب تبدیل در دنیا 1.7 می باشد.
  وی اظهار داشت: صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان دارای 9 هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه در گردش است که به دلیل رکود در بازار 60 درصد ظرفیت آن غیرفعال است.


  وی گفت: هرچند هم اکنون صنعت دام، طیور و آبزیان با 40 درصد ظرفیت خود فعالیت می کند اما نیازمند استفاده از سرمایه گذاری و تکنولوژی و دانش روز برای بکارگیری از ظرفیت های خالی است.
  قدیری افزود: اگر استفاده از خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان با همکاری وزارت جهادکشاورزی ترویج یابد به طور حتم ارزش سهم خوراک دام و طیور در تولیدات دامی افزایش می یابد.

  ** انحصاری در خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان نداریم
  وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته انحصار مواد اولیه غلات شکسته شد و ما دیگر رانتی در این صنعت نداریم. به طوری که طی این مدت قیمت غلات از ثبات نسبی برخوردار بوده است.
  وی اضافه کرد: در گذشته نیز در تولید خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان رانتی وجود نداشته اما در واردات مواد اولیه دان از جمله جو، ذرت و کنجاله سویا رانت وجود داشته که این موضوع در دولت تدبیر و امید منتفی شد.
  وی گفت: تفاهمنامه مشترک بین نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان می تواند علاوه بر علمی و مهندسی سازی این صنعت در افزایش مصرف محصول نهایی خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان موثر باشد.
  وی درخصوص وضعیت استاندارد خوراک دام، طیور و آبزیان نیز گفت: در حال حاضر صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان از استانداردهای ملی و تکنولوژی مناسب برخوردارند اما با استانداردهای اتحادیه اروپا و امریکا فاصله زیادی داریم که این نیز نیازمند بکارگیری سرمایه گذاری، تکنولوژی روز است.
  وی با تاکید بر اینکه ایران صادرکننده خوراک آبزیان به 80 کشور دنیا است، گفت: در حال حاضر با 20 کشور دیگر نیز در حال مراوده تجاری هستیم.
  وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته 50 میلیون تن صادرات خوراک دام به 11 کشور آسیای میانه و خاورمیانه صادر شده است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 14 مهر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160391
 • بازدید امروز :296597
 • بازدید داخلی :33711
 • کاربران حاضر :274
 • رباتهای جستجوگر:419
 • همه حاضرین :693

تگ های برتر