جستجو

تبلیغاتتخلف زیاد تولیدکنندگان خوراک دام، طیور وآبزیان

  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مجید موافق قدیری عصر یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان، افزود: در حال حاضر ضریب تبدیل تولید مرغ در ایران 2.2 است، در حالی که استاندارد ضریب تبدیل در دنیا 1.7 می باشد.
  وی اظهار داشت: صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان دارای 9 هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه در گردش است که به دلیل رکود در بازار 60 درصد ظرفیت آن غیرفعال است.


  وی گفت: هرچند هم اکنون صنعت دام، طیور و آبزیان با 40 درصد ظرفیت خود فعالیت می کند اما نیازمند استفاده از سرمایه گذاری و تکنولوژی و دانش روز برای بکارگیری از ظرفیت های خالی است.
  قدیری افزود: اگر استفاده از خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان با همکاری وزارت جهادکشاورزی ترویج یابد به طور حتم ارزش سهم خوراک دام و طیور در تولیدات دامی افزایش می یابد.

  ** انحصاری در خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان نداریم
  وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته انحصار مواد اولیه غلات شکسته شد و ما دیگر رانتی در این صنعت نداریم. به طوری که طی این مدت قیمت غلات از ثبات نسبی برخوردار بوده است.
  وی اضافه کرد: در گذشته نیز در تولید خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان رانتی وجود نداشته اما در واردات مواد اولیه دان از جمله جو، ذرت و کنجاله سویا رانت وجود داشته که این موضوع در دولت تدبیر و امید منتفی شد.
  وی گفت: تفاهمنامه مشترک بین نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان می تواند علاوه بر علمی و مهندسی سازی این صنعت در افزایش مصرف محصول نهایی خوراک صنعتی دام، طیور و آبزیان موثر باشد.
  وی درخصوص وضعیت استاندارد خوراک دام، طیور و آبزیان نیز گفت: در حال حاضر صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان از استانداردهای ملی و تکنولوژی مناسب برخوردارند اما با استانداردهای اتحادیه اروپا و امریکا فاصله زیادی داریم که این نیز نیازمند بکارگیری سرمایه گذاری، تکنولوژی روز است.
  وی با تاکید بر اینکه ایران صادرکننده خوراک آبزیان به 80 کشور دنیا است، گفت: در حال حاضر با 20 کشور دیگر نیز در حال مراوده تجاری هستیم.
  وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته 50 میلیون تن صادرات خوراک دام به 11 کشور آسیای میانه و خاورمیانه صادر شده است.


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 14 مهر 1394
  منبع
  برچسب ها : خوراک ,طیور ,دام، ,آبزیان ,صنعت ,صنعتی ,دام، طیور ,خوراک دام، ,صنعتی دام، ,خوراک صنعتی ,صنایع خوراک ,نظام مهندسی کشاورزی ,
  تخلف زیاد تولیدکنندگان خوراک دام، طیور وآبزیان

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 7 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر